Facebook conversion pixel
9,45 €

Weider MgB6 je výživový doplnok obsahujúci horčík a vitamín B6, skombinovaný tak, aby bol maximálne využitý.

Zobraziť viac
Dočasne nedostupný
Opýtaj sa nás na dátum doručenia: podpora@benchpress.sk.
Hmotnosť 300 g
Balenie 30 denných dávok
Dávkovanie 3 kapsule denne pred spaním

Weider MgB6 je výživový doplnok obsahujúci horčík a vitamín B6, skombinovaný tak, aby bol maximálne využitý. Odporúča sa pre všetky druhy športov ako silové, tak aj vytrvalostné a to najmä preto, že počas náročnej fyzickej aktivity sa obsah horčíka v tela znižuje.

Horčík je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov, pretože pôsobí ako kofaktor. Zúčastňuje sa spolu s vápnikom pri mechanizme kontrakcie svalu resp. pri svalovej relaxácii a taktiež je potrebný pre zrážanie krvi.

Magnézium je zásadný doplnok výživy v oblasti športu pretože stratou vápnika počas fyzickej aktivity a na základe potenia sa vyplavujú minerály, čo môže viesť k svalovým kŕčom.

Kapsule MgB6 sú vyrobené s magnézium citrátu, čo ako sa preukázalo, ma najväčší vplyv na absorpciu a asimiláciu do svalov. Vitamín B6 sa podieľa na metabolizme bielkovín a mastných kyselín, ako súčasť rôznych enzýmov. Tiež sa podieľa na tvorbe hemoglobínu a myoglobínu čím sa zvyšuje aeróbná odolnosť.

Nutričné hodnoty

Nutričné hodnotyNa dennu dávku (3 kps)
Vitamín B6 2 mg (143% *)
Horčík 245 mg (65% *)

*% ODD - odporúčaná denná dávka, veľkosť vyjadrená v percentách

Zloženie

Magnézium citrát, poťahovacie činidlo (želatína), látky proti zapekaniu: oxid kremičitý, magnéziumstearát; pyridoxín hydrochlorid (vitamín B6), oxid železa farbivo. Môže obsahovať stopy laktózy, sóje, lepku a vajec.

Upozornenie

Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí, na suchom, chladnom a tmavom mieste. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním