Facebook conversion pixel
8,70 €

MCT olej je zmes mastných kyselín, rastlinného pôvodu, v prírodnej forme, ktorých zdrojom je kokosový olej.

Zobraziť viac
Dočasne nedostupný
Opýtaj sa nás na dátum doručenia: podpora@benchpress.sk.
Hmotnosť 400 g
Balenie 28 dávok
Dávkovanie 1-2 lyžice dvakrát denne s jedlom po dobu prvých dvoch dní, potom postupne zvyšovať dávky až do optimálneho dávkovania: 1-3 polievkové lyžice 2 x denne.

MCT ( medium chain tryglicerides = mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom ) olej je zmes mastných kyselín, rastlinného pôvodu, v prírodnej forme, ktorých zdrojom je kokosový olej. Kokosový olej neobsahuje, naviac vďaka svojej schopnosti stimulovať vylučovanie hormónov štítnou žľazou pomáha cholesterol v tele odbúravať.

Príslušné hormóny konvertujú cholesterol na dôležitý sterol – progesteron. Ten spomaľuje prejavy starnutia. Tieto tuky sú metabolizované v pečeni premenou na energiu, bez akejkoľvek tendencie ukladania do zásob, absorbované do krvi tak rýchlo ako glukóza s 2x menšou spotrebou kyslíka ako ostatné tuky. Veľmi rýchle vstrebávanie a premena MCT olejov na energiu pomáha pri ochrane svalového glykogénu počas športového výkonu. Má priaznivý vplyv na znižovanie tukových zásob v organizme, t. j. znižovanie hmotnosti, na vstrebávanie dôležitých minerálov a vitamínov, zlepšenie elasticity ciev a väzív. Kyselina Kaprylová je vysoko účinná proti kvasinkám a plesniam v organizme. Kyselina kaprónová sa používa pri liečbe chorôb črevného systému aj srdcových chorôb a problémov so žlčníkom. Kyselina laurová má najsilnejší anti-virálny efekt. Tieto mastné kyseliny majú schopnosť narušiť membrány vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní. Tie potom ľahko zneškodnia biele krvinky. Pri dávkovaní počas alebo po jedle vydrží ľudský organizmus dlhšie bez pocitu hladu.

Nutričné hodnoty

Nutričné hodnotyNa jednu dávku (14 g = 1pol. lyžica)
Energetický obsah 485,7 kJ / 116,2 kcal
Bielkoviny 0 g
Sacharidy 0 g
Tuk 14 g
Z toho kaprónová kyselina (C6: 0) 0.28 g
Z toho kaprilová kyselina (C8: 0) 7.0 - 9.1 g

*% ODD - odporúčaná denná dávka, veľkosť vyjadrená v percentách

Zloženie

99% čistý kokosový olej s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Dbajte na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote do 25°c, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Mohlo by sa ti hodiť

Najčastejšie zakúpené príslušenstvo a podobný tovar.