Každý z nás už dodržiaval nejakým spôsobom jedálniček alebo si aspoň pozrel koľko je hodín predtým, ako o 22 zjedol tie palacinky z raňajok.

V úplne každej redukčnej diéte je hlavné obmedziť príjem kalórií. Či chceme alebo nie, keď je vydaj kalórií väčší ako príjem, tak chudneme a naopak. Pripravili sme pre vás 3 tipy, ktoré by mali platiť všeobecne na každú diétu.

1. Nepite svoje kalórie

Voda je to, čo nás robí a musíme jej vypiť každý deň aspoň 3 litre. Ak by sme tieto 3 litre dostali spolu s cukrom, ktorý je v rôznych sladených vodách je pravdepodobné, že by sme prekročili aj počet kalórií, ktoré máme za deň prijať.

Prvé pravidlo je teda piť iba alebo aspoň z veľkej časti iba čistú vodu. Vyhoďte sirup a iné sladené vody a garantujeme vám, že sa okrem udržania v diéte, budete cítiť o 100% lepšie.

2. Jedzte bielkoviny, zeleninu, sacharidy – v tomto poradí

Poradie je v tomto prípade veľmi dôležité. Kdekoľvek jete alebo nakupujete jedlo pozerajte sa na poradie. Ak budete mať plný košík/žalúdok bielkovín, je menšia pravdepodobnosť, že zjete veľa sacharidov, ktoré ste nechceli.

Je to jednoduchá rada a niekedy sa ani nemusíte pozerať, čo si nakladáte, potom ako zjete porciu mäsa a zeleniny zostane menej „miesta“ pre potraviny, ktoré ste pôvodne nemali v pláne jesť.

3. Kontrola porcií

3.dôležité pravidlo je kontrola veľkosti porcií. Ako sme už písali vyššie, ak chcete schudnúť je nevyhnutné aby ste zredukovali počet kalórií, ktoré prijmete.

Dalo by sa to kontrolovaním obalov všetkých potravín a zapisovaním, ale to je príliš prácne, aby to mohlo vydržať. Jednoduchšie je spôsob zaplnenia taniera. Najskôr zaplňte tanier z polky zeleninou a až následne pridávajte jedlo. Je osvedčené, že ak sa vám na tanier niečo nezmestí, nedáte to tam.

4. Jedna extra rada – Nebojte sa v reštauráciách

Na to aby ste sa udržali v diéte nemusíte obmedziť pohyb medzi ľuďmi, ani vynechávať večeru s kamarátmi. Len sa nesmiete báť povedať ako svoje jedlo chcete. Vo väčšine reštaurácií vám ochotne dajú trochu tej zeleniny.

Zefektívnite svoju dietu

Záver

Tieto 3 + 1 rady vám určite pomôžu dlhšie vydržať a ak si zoberiete tieto rady k srdcu o pár mesiacov budete jesť zdravo ani si to neuvedomíte.

Treba byť trpezlivý a zotrvať a ak sa vám náhodou jeden deň nevydarí podľa vašich predstav, ten ďalší bude lepší a ten po ňom ešte lepší.

Zdieľaj článok s priateľmi:

Komentáre

Prosím pridávaj len pozitívne a konštruktívne komentáre.
V pripade že narazíš na nevhodný komentár, prosím nahlás ho.