Streetworkout je veľmi dynamicky rozrastajúci sa šport. Po Slovensku aj Česku vznikajú workoutové ihriská a v skoro každom meste nájdete komunitu riadnych bušičov.

Pre tých ktorí nevedia, čo streetworkout je, ide o šport vonku bez potreby inej záťaže ako vášho tela. Jeho základmi sú kalistenika (z latinského ,,callos,, – krása, ,,sthénos,, – sila.), základy z kalisteniky sa využívajú v gymnastike, v crossfite, v špeciálnych jednotkách a mnohých ďalších športoch. Začiatky boli v New Yorku v chudobnejších častiach mesta, kde ľudia nemali na drahé fitness centrá a začali cvičiť tam kde sa dalo. Na preliezkach pre deti, v parkoch, na basketbalových ihriskách. Je v podstate jedno kde cvičíte, do popredia ide cvičenie samotné.

Zostavili sme rebríček pre nás najväčších borcov na motiváciu a inšpiráciu. Veď to čo človeka ťahá posúvať svoje limity sú aj vzory.

5. Jessica Bogdanov

Hneď prvá je žena. No nemýľte sa, táto žena je z Ruska! Teda, to je tiež samo o sebe dosť, ale okrem toho je bývalá gymnastka, inštruktorka Pole Dance a súčasna Majsterka Sveta v streetworkoute.

Ak ste žena a myslíte si, že toto nie je šport pre vás, tak sa mýlite a Jessica vám to potvrdí. No a okrem toho sa je na čo pozerať.

Link na Instagram: https://www.instagram.com/russian.r3d/

4. Adam Raw

Český 25 ročný chlapák, ktorý začínal ešte so skupinou Seberevolta, ktorá v týchto končinách šírila osvetu Streetworkoutu. Nejde žiadnou komerčnou cestou vyhrávania súťaží, takže na jeho poličke nenájdete žiadne trofeje. Je to motivátor a makač, veď posúďte sami.

Link na Youtube: https://www.youtube.com/user/Asabado

3. Hit Richards

Makač priamo z Mekky streetworkoutu, Bronx. Robí trénera osobnostiam v NY a popri tom robí videjka z tréningov. Jeden z priekopníkov streetworkoutu.

Link na Youtube: https://www.youtube.com/user/calisthenicskingz

2. Frank Medrano

Expert na kalisteniku, atlét, tréner. Pri jeho videách vám spadne sánka, takže si ju nezabudnite dať naspäť po videu. Príde vám až smiešne, aké ľahké sú zdvihy na hrazde v jeho podaní. A zaujímavosť je, že Frank Medrano je vegetarián. Je teda priamym dôkazom, že sila sa dá vybudovať aj pri tomto, životnom štýle.

Link na Instagram: https://www.instagram.com/frank_medrano/

1. Simonster

Vlastným menom Simon Ata, nie je klasickým streetworkout borcom. Je to niečo medzi breakdancom, kapoerou, kalistenikou, gymnastikou. Vie používať celé svoje telo. Je až neuveriteľné aké pohyby dokáže spraviť naše telo. Aj keď to chce veľa odriekania, odhodlania, ale presne to je to čo Simonster má a chce to ukázať svetu.

Link na Instagram: https://www.instagram.com/simonsterata/

Inšpirácia sa hľadá ľahšie ako odhodlanie, no keby to bolo ľahké behal by tu samí Achilles. No nie?

Zdieľaj článok s priateľmi:

Komentáre

Prosím pridávaj len pozitívne a konštruktívne komentáre.
V pripade že narazíš na nevhodný komentár, prosím nahlás ho.