Ak sa aspoň trochu zaujímate o zdravú výživu určite ste už počuli o kokosovom oleji a jeho benefitoch. Ale čo s ním? Takto by ste mali začať

Kokosový olej oficiálne zobral svet fitness a zdravia útokom. Už nemusíte ísť cez celé mesto do jediného obchodu, kde ho majú. Nájdete ho v každom supermarkete a na mnohých stránkach za prekvapivo nízku cenu. Spolu s tým, že je veľmi dobre zaznamenaný a preskúmaný jeho príspevok k dobrému zdraviu a výkonnosti, stále viac ľudí ho používa miesto kozmetiky na vlasy aj pokožku.

Tu máte 3 dôvody prečo ho zaradiť aj do kuchyne.

1. Rôznorodosť

Ak ho uložíme v izbe s teplotou nad 25° C, kokosový olej sa preskupí do kvapalného skupenstva podobne ako tradičné oleje. Ak ho avšak uložíme pod túto teplotu (čo sa veľmi pravdepodobne stane) tak ho nájdeme v tuhom skupenstve podobnom maslu. Táto vlastnosť ho robí pozoruhodne rôznorodým. V jeho kvapalnom tvare sa s ním skvele pečie, lebo sa dá skvelo rozmiešať s cestom – stačí len dať pozor aby mali ostatné suroviny väčšiu ako izbovú teplotu, lebo vám môže olej opäť stuhnúť. V jeho tuhom tvare sa skvele rozotiera napríklad na teplé toasty, palacinky alebo medzi polky zemiakov. Vo všetkých prípadoch, jeho chuť a konzistencia prebije olivový olej o míle. Aby ste sa vyhli vyškrabávaniu tuhého oleja zospodu fľašky, môžete vyskúšať kvapalný olej dať stuhnúť do nádobky na robenie ľadu. Jedna polievková lyžica na kocku bude skvelé meradlo.

2. Vysoký bod prepálenia

Bod prepálenie odkazuje na teplotu v ktorej sa olej začne viditeľne prepaľovať a jeho chuť aj živiny idú dole z kopca. Kokosový olej ma túto teplotu 180 – 200° C v závislosti od oleja a jeho výroby, čo je vždy viac ako olivový olej. Tento rozdiel nie je veľký no podstatný, ak chcete dokončiť svoje kuracie prsia predtým ako spustíte detektor dymu.

3. Jednoduchá náhrada

Kokosový olej môže skoro vždy nahradiť maslo, tuk na pečenie, alebo olej. Skvele nahradí všetko a je dobrý do šalátov, koláčov, pudingov, smoothies alebo do cookies. Niektorí si ho dokonca pridávajú do kávy. V pečených koláčoch ani nerozpoznáte rozdiel v konzistencií. Jednoducho nahradíte jedna k jednej.

Čo sa týka chute, niektorým ľuďom príde príliš silná, keď na ňom robia mäso alebo zeleninu, ale zvyčajne si na to veľmi rýchlo zvyknú. V ostatných jedlách s viacerými ingredienciami, je veľmi ťažké to vôbec zistiť.

Zdieľaj článok s priateľmi:

Komentáre

Prosím pridávaj len pozitívne a konštruktívne komentáre.
V pripade že narazíš na nevhodný komentár, prosím nahlás ho.